Koszty dla posiadaczy konia

Leczenie konia – Koszty dla posiadaczy konia

– Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak.


Gdy dbamy o naszego wierzchowca i nie dopuszczamy do jego przeciążenia pracą, dobrze go odżywiamy, szczepimy, stosujemy profilaktykę, koszt utrzymania konia będzie znikomy. Powinniśmy zamknąć się w przedziale 400-700 zł. Koszty wzrosną do tysięcy złotych, jeżeli nasz koń zachoruje. Dlatego tak bardzo ważne jest, by koń był przez nas traktowany w sposób szczególny.

Jak dbać o wierzchowca, by nie pojawiła się żadna kontuzja u konia?

Zapobieganie kontuzjom naszego konia powinno być u nas priorytetem. Jednak nawet najlepsze obchodzenie się z koniem może nie wystarczyć i mimo wszystko kontuzja u konia się zdarzy Nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec nieszczęściu, dlatego decydując się na posiadanie własnego konia, musimy być przygotowani na ewentualne dodatkowe koszty na leczenie konia z powodu kontuzji lub choroby.

Należy pilnować szczepienia konia, by zwierzak nabierał odporności na choroby popularne wśród wierzchowców. Choroby zwykle trwają długo, a po ich przebyciu konieczna jest jeszcze rehabilitacja. Jeżeli koń pracuje, na czas choroby i rekonwalescencji musi zostać odstawiony od wysiłku. Wpłynie to na utratę dla nas zarobku oraz pociągnie do dużych wydatków, jakie się pojawiają, gdy następuje leczenie konia.

Jakie koszty ponosi hodowca względem konia?

Gdy koń jest zdrowy i przebywa w zagrodzie hodowcy, wówczas koszt może zamknąć się w widełkach 400-700 zł, natomiast jeżeli właściciel trzyma konia w pensjonacie, koszt może okazać się 3-4- krotnie wyższy. Ważne, by cyklicznie konia badał weterynarz, by nie dochodziło do rozwoju chorób, których leczenie jest bardzo kosztowne. Warto dbać o szczepienie konia, prawidłowe jego odżywianie oraz odrobaczanie konia.

Ile kosztuje szczepienie konia?

Konie są szczepione na różne choroby, niekiedy dwa razy do roku. Szczepienie kosztuje niewiele, w granicach 70-90 zł. Warto więc pilnować kalendarza szczepień i poddawać zwierzę tym zabiegom terminowo.

Ile kosztuje odrobaczanie konia?

Robaki mogą przedostać się do przewodu pokarmowego konia bardzo łatwo, dlatego konieczne jest regularne odrobaczanie go, by nie dopuścić do rozwoju pasożytów. Ich obecność w przewodzie pokarmowym osłabia zwierzę, które będzie podatne na dodatkowe choroby, a pozostawienie robaków w ciele konia spowoduje ich rozmnażanie, co może doprowadzić nawet do śmierci konia. Koszt odrobaczenia konia to około 40-50 zł.

Czy każdy gabinet weterynaryjny otwarty jest dla konia?

Nawet jeżeli gabinet weterynaryjny przyjmuje zwykle tylko psy, koty i gryzonie, gdyż znajduje się on w miejscowości, gdzie nie ma koni, to w razie przyprowadzenia do niego takiego zwierzęcia, weterynarz udzieli mu należytej pomocy. Na studiach uczył się o wszystkich zwierzętach, zna ich anatomię i choroby. Jeżeli będziemy w podróży i nasz koń będzie potrzebował natychmiastowej konsultacji, z pewnością najbliższy gabinet weterynaryjny pomoże naszemu wierzchowcowi.


Lekarz weterynarii Bartosz Antczak gabinet weterynaryjny EQMEDIC oferuje szeroki zakres usług związany z profilaktyką oraz leczeniem koni.

Wśród oferowanych usług możemy  znaleźć:

⇒ Badanie kupno-sprzedaż konia  ⇒ Badania kliniczne koni  ⇒ Badania laboratoryjne koni  ⇒ Leczenie kolek koni  ⇒ Leczenie alergii koni  ⇒ Leczenie chorób płuc koni  ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni  ⇒ Leczenie schorzeń oka koni  ⇒ Leczenie schorzeń jamy ustnej koni  ⇒ Szycie ran koni  ⇒ Szczepienia koni  ⇒ RTG koni  ⇒ USG koni

Dodatkowo gabinet weterynaryjny EQMEDIC proponuje :

⇒ Rehabilitację koni ⇒ Regenerację koni  ⇒ Terapię przeciwbólową koni  ⇒ Terapię zapobiegającą schorzeniom ortopedycznym u koni  ⇒ Terapię regeneracyjną koni PRP IRAP  ⇒ Terapia falą uderzeniową  ⇒ Zabiegu z zakresu medycyny koni sportowych

Gabinet Weterynaryjny EQmedic

Dane firmy

Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak

Adres

ul. Poznanska 3
62-030 Luboń

nip

7772881027

E-mail

bartosz@eqmedic.pl

Numer konta

Numer konta: 38 1090 1346 0000 0001 3702 5697
Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

Formularz kontaktowy

Firma zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez Ministra właściwego do spraw gospodarki.

Ochronę prawną oraz spełnienie wymagań RODO zapewniają prawnicy z serwisu:

Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL.