O czym warto pamiętać przed zakupem konia

Praktyka Ambulatoryjna – O czym warto pamiętać przed zakupem konia

– Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak.


Pewnie każdy miłośnik jazdy konnej chciałby mieć własnego konia. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zakup konia to duża inwestycja, która wymaga nie tylko pasji, ale również odpowiedniego przygotowania, miejsca, trzeba uwzględniać koszty utrzymania konia czy badania diagnostyczne konia. Jak więc przygotować się do zakupu konia i o czym pamiętać? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych informacji. 

Odpowiednie warunki dla konia 

Zanim zdecydujemy się na zakup konia powinniśmy przygotować dla niego właściwe miejsce. Konieczna będzie stajnia, w niej zaś duży boks. Koń to zwierzę, które będzie potrzebowało przestrzeni. Tam zaś ma mieć warunki, w których będzie odpoczywać. W przypadku konia nie można przygotowywać miejsca w tym samym budynku, co inne zwierzęta gospodarskie. Koń potrzebuje swojej przestrzeni, tam zaś ważne będzie to by zadbać o odpowiednie żywienie konia z właściwą paszą, czyste, świeże siano i wodę.  Planując zakup konia należy zadbać o odpowiednie sprawdzenie jego zdrowia. Dlatego wykonane USG konia, czy wizyta jaką złoży weterynarz dla koni to szansa na ocenę stanu zdrowia. Sprawdzona powinna być wydolność konia, by od początku wiedzieć w jakim stanie znajduje się zwierzak, jakie są ewentualne choroby konia, które mogą wpływać na jego funkcjonowanie. W tym względzie szczególna rolę spełnia badanie kupno sprzedaż, które wykonywane jest na zlecenie osoby zainteresowanej zakupem. To szczegółowe badanie, które określi wszelkie ewentualne niedoskonałości jakie mogą danego zwierzaka dotyczyć. 

O czym pamiętać po zakupie konia

Po zakupie i przygotowaniu miejsca dla konia w pierwszych dniach warto wspierać go dodatkowo suplementem na stawy. Podawać można magnez, biotynę, jeśli zwierzę wcześniej przyjmowało jakieś suplementy, nie powinno się z nich rezygnować po zakupie konia. Po zakupie należy także zadbać o odpowiednie wyposażenie, które umożliwi dbanie o konia. Warto mieć to na uwadze i planować zakup takich elementów jak szczotki, zgrzebła do sierści, wcierki, glinki czy ochraniacze skokowe do jazdy i lonżowania. W podstawowym wyposażeniu musi się muszą się znaleźć także takie elementy jak siatka na siano, kantary, uwięzi i derki. Oczywiście nie można zapominać o takich elementach jak ogłowie, wędzidło i wygodne siodło. Planując zakup konia trzeba się do tego dobrze przygotować, pamiętać o wielu elementach, które będą w tej sytuacji potrzebne. Jednocześnie wiążą się z tym spore wydatki, dlatego do takiego zakupu należy się również bardzo dobrze przygotować i przemyśleć czy faktycznie będzie to w naszym zasięgu. 


Lekarz weterynarii Bartosz Antczak gabinet weterynaryjny EQMEDIC oferuje szeroki zakres usług związany z profilaktyką oraz leczeniem koni.

Wśród oferowanych usług możemy  znaleźć:

⇒ Badanie kupno-sprzedaż konia  ⇒ Badania kliniczne koni  ⇒ Badania laboratoryjne koni  ⇒ Leczenie kolek koni  ⇒ Leczenie alergii koni  ⇒ Leczenie chorób płuc koni  ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni  ⇒ Leczenie schorzeń oka koni  ⇒ Leczenie schorzeń jamy ustnej koni  ⇒ Szycie ran koni  ⇒ Szczepienia koni  ⇒ RTG koni  ⇒ USG koni

Dodatkowo gabinet weterynaryjny EQMEDIC proponuje :

⇒ Rehabilitację koni ⇒ Regenerację koni  ⇒ Terapię przeciwbólową koni  ⇒ Terapię zapobiegającą schorzeniom ortopedycznym u koni  ⇒ Terapię regeneracyjną koni PRP IRAP  ⇒ Terapia falą uderzeniową  ⇒ Zabiegu z zakresu medycyny koni sportowych

Gabinet Weterynaryjny EQmedic

Dane firmy

Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak

Adres

ul. Poznanska 3
62-030 Luboń

nip

7772881027

E-mail

bartosz@eqmedic.pl

Numer konta

Numer konta: 38 1090 1346 0000 0001 3702 5697
Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

Formularz kontaktowy

Firma zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez Ministra właściwego do spraw gospodarki.

Ochronę prawną oraz spełnienie wymagań RODO zapewniają prawnicy z serwisu:

Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL.