Alergie koni

Praktyka Ambulatoryjna – Wyposażenie i odzież dla jeźdźca i konia

– Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak.


Jeździectwo jest dosyć popularnym hobby. Niektóre osoby traktują je jedynie jako formę rozrywki, inne podchodzą do zagadnienia bardziej profesjonalnie. W każdym przypadku niezbędny jest zakup odpowiedniego wyposażenia dla jeźdźca i konia. Zapewni ono bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Niezbędne wyposażenie jeźdźca

Ubranie dla jeźdźca składa się z kilku najważniejszych elementów. Pierwszy z nich to kask lub kasko-toczek. Model posiadający wymagane atesty zagwarantuje bezpieczeństwo. Bezszwowe spodnie – bryczesy – zapewniają odpowiedni dosiad i trzymanie w siodle. Elementem ubrania dla jeźdźca są także buty. Można zdecydować się na sztyblety lub oficerki. Dodatkowe wyposażenie stanowią: ochraniacz na plecy, kurtka jeździecka, rękawiczki i bat.

Niezbędne wyposażenie konia

Wyposażenie konia do jazdy jest istotne dla komfortu zarówno jeźdźca, jak i zwierzęcia. Jak ubrać konia? Najważniejszy jest zakup odpowiedniego siodła. Inne modele używane są do jazdy rekreacyjnej, a inne do skoków. Przed otarciami ochroni grzbiet konia czaprak. Istotne jest też właściwe dopasowanie strzemion i puślisk. Kolejne elementy to ogłowie i popręg. Choć akcesoriów jest o wiele więcej, wymienione stanowią niezbędne wyposażenie dla konia.

Jak wyposażyć stajnię dla konia?

Równie ważne jak ubranie dla jeźdźca i zwierzęcia jest wyposażenie stajni dla konia. Powinna ona składać się z pomieszczeń o różnym przeznaczeniu: boksu, paszarni, hali, w której koń wykonuje treningi, siodlarni oraz solarium. W uporządkowaniu akcesoriów pomogą uchwyty i wieszaki. Można na nich umieścić siodła, ogłowia, strzemiona, baty, kaski. Przydatne będą uchwyty na derki, potniki, narzędzia, miotły. W boksach nie może zabraknąć żłobu, poideł, podstawek na lizawkę i kółek uwiązowych. Sprzątanie boksów ułatwi wózek do obornika. Inne przydatne wózki to te do siana i szorów. Z kolei równiarka umożliwi przygotowanie odpowiedniego podłoża. Ciekawym rozwiązaniem jest też płyta wibrująca, która pomoże szczególnie koniom kontuzjowanym w szybszym powrocie do zdrowia. Nawet pomimo dołożenia wszelkich starań i opieki, czasami niezbędne jest leczenie konia. W przypadku takiej konieczności warto zgłosić się do naszego gabinetu.

Podsumowanie

Odpowiednie wyposażenie dla konia i jeźdźca zapewni bezpieczeństwo zarówno człowiekowi, jak i zwierzęciu. Nie wolno zapominać także o przystosowaniu stajni tak, by koń miał komfortowe warunki do życia. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, by móc w pełni cieszyć się swoim hobby.

 


Lekarz weterynarii Bartosz Antczak gabinet weterynaryjny EQMEDIC oferuje szeroki zakres usług związany z profilaktyką oraz leczeniem koni.

Wśród oferowanych usług możemy  znaleźć:

⇒ Badanie kupno-sprzedaż konia  ⇒ Badania kliniczne koni  ⇒ Badania laboratoryjne koni  ⇒ Leczenie kolek koni  ⇒ Leczenie alergii koni  ⇒ Leczenie chorób płuc koni  ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni  ⇒ Leczenie schorzeń oka koni  ⇒ Leczenie schorzeń jamy ustnej koni  ⇒ Szycie ran koni  ⇒ Szczepienia koni  ⇒ RTG koni  ⇒ USG koni

Dodatkowo gabinet weterynaryjny EQMEDIC proponuje :

⇒ Rehabilitację koni ⇒ Regenerację koni  ⇒ Terapię przeciwbólową koni  ⇒ Terapię zapobiegającą schorzeniom ortopedycznym u koni  ⇒ Terapię regeneracyjną koni PRP IRAP  ⇒ Terapia falą uderzeniową  ⇒ Zabiegu z zakresu medycyny koni sportowych

Gabinet Weterynaryjny EQmedic

Dane firmy

Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak

Adres

ul. Poznanska 3
62-030 Luboń

nip

7772881027

E-mail

bartosz@eqmedic.pl

Numer konta

Numer konta: 38 1090 1346 0000 0001 3702 5697
Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

Formularz kontaktowy

Firma zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez Ministra właściwego do spraw gospodarki.

Ochronę prawną oraz spełnienie wymagań RODO zapewniają prawnicy z serwisu:

Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL.