Badania laboratoryjne w profilaktyce koni

Konie – Kilka ciekawostek dotyczących pochodzenia, życia i cech charakterystycznych koni

 

Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak.


 

Dbanie o zdrowie jest niezwykle ważne. Doskonale wiemy, że choroba potrafi nie tylko poprzestawiać nasze zmiany, ale przynieść ze sobą również ciąg zmartwień i cierpienia. Uwagę należy zwrócić nie tylko na nasze, ale również na zdrowie naszych zwierząt. Tak jak my, borykają się one z problemami zdrowotnymi, dlatego badania diagnostyczne są niezbędne, aby zadbać o pełen komfort naszego pupila. Także tego większego dlatego, jeśli jesteśmy hodowcami koni lub opiekujemy się nimi, to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na  profilaktykę badań koni.

Podstawowe zasady dbania o zdrowie

Najważniejsza jest dbałość o szczegóły i regularność. Zdrowiem zwierząt powinniśmy interesować się zawsze, a nie tylko wtedy, kiedy przyjdzie pora na leczenie koni z powodów zmian chorobowych.  Choroby koni nie są wcale rzadkie i powinny zostać przez nas wykryte jak najwcześniej, żeby nie okazało się, że jest już zbyt późno na ratunek dla naszego przyjaciela. Oczywiście, jest to bardzo czarny scenariusz, ale może się on spełnić, jeśli nie zadbamy o systematykę w wizytach u weterynarza czy w wykonywaniu badań. Specjalne badania diagnostyczne pozwolą nam również na zrozumienie kondycji naszego konia i wykorzystanie tej wiedzy w późniejszych treningach.

 Badania laboratoryjne koni

Badania najlepiej jest zacząć od podstawowej morfologii krwi, która już na samym początku być może pozwoli nam na zrozumienie problemów naszego konia i wczesne wykrycie chorób. Profilaktyka koni polega jednak nie tylko na pobraniu krwi zwierzęcia, ale zaczyna się już na tym etapie. Wcześnie wykryte problemy pomogą rozpocząć natychmiastową walkę o dobre samopoczucie. Wśród chorób koni znajdują się nie tylko problemy z kośćmi, stawami i uzębieniem. Nasze zwierzęta mogą mieć poważne problemy z płucami, nerkami, skórą, układem pokarmowym lub powikłaniami na tle endokrynologicznym. Aby to wykryć, powinniśmy zareagować nie tylko w momencie znalezienia zmiany chorobotwórczej na ciele. Sygnałem do wykonania badań diagnostycznych powinno być też zauważenie zmiany w zachowaniu konia. Dlatego zwrócenie uwagi na samopoczucie naszego konia może być już pierwszym krokiem do udziału w profilaktyce zdrowotnej. Dobrym pomysłem jest też zapewnienie sobie dobrego kontaktu z weterynarzem, tak abyśmy mogli, w razie jakiegokolwiek problemu, móc go błyskawicznie odwiedzić. Częste wizyty mogą być stresujące dla konia, dlatego ciekawym pomysłem jest postawienie na pewnego rodzaju rutynę, która pozwoli na czuwanie i pełną troskę w sprawach zdrowotnych naszego zwierzęcia.


 

Lekarz weterynarii Bartosz Antczak gabinet weterynaryjnym EQMEDIC oferuje szeroki zakres usług związany z profilaktyką oraz leczeniem koni.

Wśród oferowanych usług możemy  znaleźć:

⇒ Badanie kupno-sprzedaż konia  ⇒ Badania kliniczne koni  ⇒ Badania laboratoryjne koni  ⇒ Leczenie kolek koni  ⇒ Leczenie alergii koni  ⇒ Leczenie chorób płuc koni  ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni  ⇒ Leczenie schorzeń oka koni  ⇒ Leczenie schorzeń jamy ustnej koni  ⇒ Szycie ran koni  ⇒ Szczepienia koni  ⇒ RTG koni  ⇒ USG koni

Dodatkowo gabinet weterynaryjny EQMEDIC proponuje :

⇒ Rehabilitację koni ⇒ Regenerację koni  ⇒ Terapię przeciwbólową koni  ⇒ Terapię zapobiegającą schorzeniom ortopedycznym u koni  ⇒ Terapię regeneracyjną koni PRP IRAP  ⇒ Terapia falą uderzeniową  ⇒ Zabiegu z zakresu medycyny koni sportowych

Gabinet Weterynaryjny EQmedic

Dane firmy

Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak

Adres

ul. Poznanska 3
62-030 Luboń

nip

7772881027

E-mail

bartosz@eqmedic.pl

Numer konta

Numer konta: 38 1090 1346 0000 0001 3702 5697
Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

Formularz kontaktowy

Firma zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez Ministra właściwego do spraw gospodarki.

Ochronę prawną oraz spełnienie wymagań RODO zapewniają prawnicy z serwisu:

Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL.