Co to derka dla konia i do czego służy?

Praktyka Ambulatoryjna – Co to derka dla konia i do czego służy?

– Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak.


Każdy kto zajmuje się końmi powinien zdawać sobie sprawę z tego, że te szlachetne zwierzęta wymagają odpowiedniej dbałości i staranności, by zachować je w możliwie najlepszym stanie i zagwarantować prawidłowy rozwój. Warto więc stawiać na odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, wykorzystywać takie elementy jak derka czy inne akcesoria, które mogą ułatwić dbanie o konia. 

Czym jest derka dla konia? 

Derka dla konia to element, który będzie miał za zadanie chronić konia w trudnych warunkach atmosferycznych. To również swego rodzaju profilaktyka konia, który zostaje odpowiednio zabezpieczony przed działaniem warunków atmosferycznych. Sprzedawane u nas derki porównać można do płaszczy, które nosimy jako ludzie. Derka dla konia odpowiada za przykrycie grzbietu, zadu i częściowo szyi konia. Stosowane mogą być o różnych porach roku w zależności od wybranego materiału z jakiego są wykonane i jakiej są grubości. Stosowane są różne rodzaje derek, dlatego właściciel koni mogą je dobrać do swoich oczekiwań. Ze względu na charakterystykę zachowań jakie mają konie derki powinny powstawać z wysokiej jakości materiałów, które będą odporne na rozdarcie. 

Dlaczego stosować derki dla konia?

Koń tak jak inne zwierzę w naturalnym środowisku będzie przystosowywał się do zmiennych warunków atmosferycznych. Jednak konie udomowione, znajdujące się przez większość czasu w stajni nie mają takiej możliwości, by przygotować się na przyjście jesieni czy zimy. Dlatego właśnie derka dla konia może być tym rozwiązaniem, które ułatwi dbanie o konia  w okresie jesiennym i zimowym. Mieszkający w stajni koń, nawet jeśli nie jest ogolony to jego sierść zimowa nie będzie zbyt dobrze rozwinięta, dlatego derka będzie sposobem na ochronę konia przed chorobami w momencie wychodzenia w chłodne dni na padok. Taka profilaktyka konia to dla hodowcy szansa na unikanie poważnych problemów w czasie hodowli.

Różne rodzaje derek w sprzedaży

W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje derek. Trzeba bowiem zauważyć, że stosuje się różne materiały do ich produkcji. Nie jest to wyłącznie ochrona na zimę czy jesień. Derki z cienkiego materiału mogą być stosowane także w okresie letnim jako sposób ochrony konia przed ukąszeniami owadów. Latem mogą być to derki siatkowe, które sprawdzą się nawet przy wysokich temperaturach. Podstawowy podział w przypadku derek na zimę będzie dotyczył tego, że istnieją derki padokowe, które są grube i mają zapewnić ciepło przy niskiej temperaturze i derki stajenne, które są cieńsze ze względu na to, że w stajni panować będzie wyższa temperatura. 

 


Lekarz weterynarii Bartosz Antczak gabinet weterynaryjny EQMEDIC oferuje szeroki zakres usług związany z profilaktyką oraz leczeniem koni.

Wśród oferowanych usług możemy  znaleźć:

⇒ Badanie kupno-sprzedaż konia  ⇒ Badania kliniczne koni  ⇒ Badania laboratoryjne koni  ⇒ Leczenie kolek koni  ⇒ Leczenie alergii koni  ⇒ Leczenie chorób płuc koni  ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni  ⇒ Leczenie schorzeń oka koni  ⇒ Leczenie schorzeń jamy ustnej koni  ⇒ Szycie ran koni  ⇒ Szczepienia koni  ⇒ RTG koni  ⇒ USG koni

Dodatkowo gabinet weterynaryjny EQMEDIC proponuje :

⇒ Rehabilitację koni ⇒ Regenerację koni  ⇒ Terapię przeciwbólową koni  ⇒ Terapię zapobiegającą schorzeniom ortopedycznym u koni  ⇒ Terapię regeneracyjną koni PRP IRAP  ⇒ Terapia falą uderzeniową  ⇒ Zabiegu z zakresu medycyny koni sportowych

Gabinet Weterynaryjny EQmedic

Dane firmy

Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak

Adres

ul. Poznanska 3
62-030 Luboń

nip

7772881027

E-mail

bartosz@eqmedic.pl

Numer konta

Numer konta: 38 1090 1346 0000 0001 3702 5697
Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

Formularz kontaktowy

Firma zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez Ministra właściwego do spraw gospodarki.

Ochronę prawną oraz spełnienie wymagań RODO zapewniają prawnicy z serwisu:

Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL.