Rehabilitacja dla koni

Schorzenia ortopedyczne konia – Rehabilitacja konia

– Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak.


Konie towarzyszą nam od dawna – przy pracy, jako element rozrywki czy partner w sporcie. Jednak dopiero od kilku lat wzrasta wśród właścicieli koni świadomość, na czym polega ich prawdziwy dobrostan i jak należy utrzymywać w nim te piękne zwierzęta. Widać to chociażby w lawinowo rosnącej liczbie usług skierowanych właśnie do koni. Posiadanie konia wiąże się już nie tylko z zapewnieniem mu dachu nad głową i opieki kowala oraz weterynarza. Jak grzyby po deszczu pojawiają się specjaliści z dziedzin końskiej psychologii i behawioryzmu, dietetycy, fizjoterapeuci i rehabilitanci.
Fizjoterapia i rehabilitacja koni to ważny czynnik utrzymania ich w zdrowiu – skutecznie również przyspiesza jego powrót do pełnej sprawności po kontuzjach aparatu ruchu.

Schorzenia ortopedyczne u koni wierzchowych a rehabilitacja

Aparat ruchu jest bez wątpienia jednym z najważniejszych układów końskiego organizmu. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego użytkowość. W procesie ewolucji koń w najmniejszym stopniu nie został przygotowany do noszenia jeźdźca, którego dodatkowa waga często powoduje przeciążenia prowadzące do kontuzji.W przypadku urazów i zwyrodnień kostnych oprócz wdrożenia prawidłowego leczenia i ograniczenia ruchu, fizjoterapia i rehabilitacja pozwalają na szybszy powrót konia do pracy oraz zmniejszenie bólu w okresie rekonwalescencji. Dlatego coraz częściej zaleca się włączenie tej formy terapii do standardowego leczenia konia.

Rodzaje zabiegów w chorobach ortopedycznych koni

Masaże
Odpowiednio przeprowadzone masaże pozwalają nie tylko odprężyć tkanki ulegające napięciom spowodowanym bólem lub nierównomiernym obciążeniem nóg wynikającym z kontuzji, ale poprzez ucisk pozwalają na ich prawidłowe ukrwienie i odprowadzenie z mięśnia szkodliwych substancji. W przypadku urazów typu zwichnięcie lub wybicie stawu, rozluźnienie okolicznych tkanek pomaga w ustawieniu i utrzymaniu kośćca w odpowiedniej pozycji.

Chiropraktyka i osteopatia
Zwichnięcia i skręcenia stawów to bardzo częste kontuzje u koni. Dobry chiropraktyk we współpracy z weterynarzem nastawi przestawiony staw i pomoże pozbyć się napięć w tym miejscu

Magnetoterapia
Bardzo popularny rodzaj zabiegów korzystający ze zmiennego pola magnetycznego, które wspomaga gojenie, poprawia odżywienie tkanek i działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Magnetoterapia jest często stosowana również przy chorobach reumatycznych u koni starszych.

Fizjoterapia i rehabilitacja koni być może nie ma kluczowego znaczenia w przypadku koni po urazach, czy przewlekłych schorzeniach, ale definitywnie skraca czas rekonwalescencji i powrotu wierzchowca pod siodło


Lekarz weterynarii Bartosz Antczak gabinet weterynaryjny EQMEDIC oferuje szeroki zakres usług związany z profilaktyką oraz leczeniem koni.

Wśród oferowanych usług możemy  znaleźć:

⇒ Badanie kupno-sprzedaż konia  ⇒ Badania kliniczne koni  ⇒ Badania laboratoryjne koni  ⇒ Leczenie kolek koni  ⇒ Leczenie alergii koni  ⇒ Leczenie chorób płuc koni  ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni  ⇒ Leczenie schorzeń oka koni  ⇒ Leczenie schorzeń jamy ustnej koni  ⇒ Szycie ran koni  ⇒ Szczepienia koni  ⇒ RTG koni  ⇒ USG koni

Dodatkowo gabinet weterynaryjny EQMEDIC proponuje :

⇒ Rehabilitację koni ⇒ Regenerację koni  ⇒ Terapię przeciwbólową koni  ⇒ Terapię zapobiegającą schorzeniom ortopedycznym u koni  ⇒ Terapię regeneracyjną koni PRP IRAP  ⇒ Terapia falą uderzeniową  ⇒ Zabiegu z zakresu medycyny koni sportowych

Gabinet Weterynaryjny EQmedic

Dane firmy

Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak

Adres

ul. Poznanska 3
62-030 Luboń

nip

7772881027

E-mail

bartosz@eqmedic.pl

Numer konta

Numer konta: 38 1090 1346 0000 0001 3702 5697
Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

Formularz kontaktowy

Firma zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez Ministra właściwego do spraw gospodarki.

Ochronę prawną oraz spełnienie wymagań RODO zapewniają prawnicy z serwisu:

Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL.