STOMATOLOGIA KONI

Stomatologia koni


Profilaktyka stomatologiczna ma istotny wpływ na kondycję konia, dlatego stan jego uzębienia powinien być regularnie sprawdzany przez specjalistę, a wszelkie problemy z nim związane, jak najszybciej leczone. Badanie jamy ustnej zwierzęcia może wiązać się ze stresem, ważne jest zatem stworzenie podczas niego atmosfery spokoju. Musi ono zostać przeprowadzone w specjalnie do tego przystosowanych warunkach. Mając to na uwadze, a także dbając o komfort naszych pacjentów wykonujemy różne zabiegi stomatologiczne u koni w sposób dokładny, dbając o wygodę i samopoczucie zwierzęcia. Jego właściciele mogą być pewni, że powierzają go w najlepsze ręce. Dbanie o prawidłowy stan uzębienia koni to istotny element opieki zdrowotnej nad tymi zwierzętami. Zdrowy zgryz wpływa nie tylko na komfort konia podczas jedzenia, ale też na funkcjonowanie i stan całego  organizmu. Nawracające kolki, spadek wagi, czy też inne niepokojące objawy mogą mieć swoją przyczynę właśnie w jamie ustnej. Zadbaj o swoje zwierzę jak najszybciej i podaruj mu życie bez bólu. Stomatologia dla koni w naszej ofercie charakteryzuje się dokładnością i profesjonalizmem.

Tarnikowanie zębów oraz korekcja wad zgryzu i uzębienia koni

Przegląd i tarnikowanie uzębienia konia należy wykonywać co najmniej raz w roku. Zabieg ten rozpoczyna się od podania zwierzęciu środka znieczulającego, albo też środka usypiającego. Nawet jeśli jest ono spokojne i zrównoważone nie można zdecydować się na wykonanie tarnikowania bez zastosowania jednego ze wspomnianych wyżej środków. Nie jest to zabieg bolesny, jednakże przyrząd, którym się go wykonuje, czyli tak zwany tarnik, wydaje głośne dźwięki, więc zwierzę może przestraszyć już sam nieprzyjemny hałas. Przeprowadzamy go zawsze dbając o komfort zwierzęcia. Badanie stanu zgryzu konia wykonujemy bardzo dokładnie i skrupulatnie, by postawić odpowiednią diagnozę i zaproponować dalsze leczenie związane z korekcją wad zgryzu i uzębienia. W zależności od rodzaju wady zgryzu zaleca się wykonywanie regularnej korekcji, gdyż zęby konia rosną przez całe jego życie. Posiadamy stosowne umiejętności, by sprawić, aby uzębienia twojego konia było zdrowe i wyglądało prawidłowo. Leczenie koni to nasz zawód i misja, którą sprawujemy z pełnym zaangażowaniem.

Diagnostyka i leczenie chorób jamy ustnej oraz zębów koni

Oferujemy pełną diagnostykę i kompleksowe leczenie chorób jamy ustnej oraz zębów koni. Uzębienie konia charakteryzuje się specyficzną anatomią, dlatego zalecamy regularne badania jamy ustnej u tych zwierząt. Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę chorób ich jamy ustnej i zębów, ukierunkowaną na profesjonalne leczenie. Żadnej choroby nie można lekceważyć i tak też jest w przypadku nieprawidłowości związanych z uzębieniem koni. Nieleczone choroby zębów trzonowych i przedtrzonowych u koni, jak na przykład zapalenie korzenia zęba może prowadzić do poważnych komplikacji a w konsekwencji do postępowania chirurgicznego, którego celem będzie usunięcie chorego zęba. Przyprowadzając konia na regularne badania stomatologiczne oszczędzamy mu niepotrzebnego stresu i cierpienia, na które może zostać narażone, jeśli choroba zęba zostanie zauważona zbyt późno. 

Usuwanie zębów wilczych u koni

Nasz weterynarz koni zajmuje się także usuwaniem ich zębów wilczych. Wilczy ząb jest cechą pierwotną uzębienia koni i przyjmuje się, że statystycznie dosięga połowę liczby zwierząt z tego gatunku. Może on występować pojedynczo lub podwójnie. Jego obecność najczęściej jest bolesna dla zwierzęcia w określonych sytuacjach. Należy zatem podjąć się usunięcia tego zęba. Przeprowadzamy zabieg usunięcia zębów wilczych w sedacji i znieczuleniu miejscowym. Twój koń poczuje się u nas bezpiecznie i komfortowo, a ty zyskasz spokój i pewność, że nic nie zagraża jego zdrowiu a przeprowadzony przez nas zabieg pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie i codzienność. Zabieg ten można połączyć z tarnikowaniem zębów konia, by za jednym razem poprawić jego komfort związany ze stanem uzębienia. Jesteśmy specjalistami z tej dziedziny i wiemy, jak pomóc twojemu zwierzęciu, by jego zęby były zdrowe. Skorzystaj z oferowanych przez nas usług i podaruj swemu koniu komfort i wygodę.

 

Poznań ⇔ Gorzów Wielkopolski ⇔ Ostrów Wielkopolski Zielona Góra  Kalisz Leszno ⇔ Gniezno Konin Sieradz 

 


Lekarz weterynarii Bartosz Antczak w gabinecie weterynaryjnym EQMEDIC oferuje szeroki zakres usług związany z profilaktyką oraz leczeniem koni.

Wśród oferowanych usług możemy znaleźć:

⇒ Badanie kupno-sprzedaż konia  ⇒ Badania kliniczne koni  ⇒ Badania laboratoryjne koni  ⇒ Leczenie kolek koni  ⇒ Leczenie alergii koni  ⇒ Leczenie chorób płuc koni  ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni ⇒ Leczenie chorób dermatologicznych koni  ⇒ Leczenie schorzeń oka koni  ⇒ Leczenie schorzeń jamy ustnej koni  ⇒ Szycie ran koni  ⇒ Szczepienia koni  ⇒ RTG koni  ⇒ USG koni

Dodatkowo gabinet weterynaryjny EQMEDIC proponuje :

⇒ Rehabilitację koni ⇒ Regenerację koni  ⇒ Terapię przeciwbólową koni  ⇒ Terapię zapobiegającą schorzeniom ortopedycznym u koni  ⇒ Terapię regeneracyjną koni PRP IRAP  ⇒ Terapia falą uderzeniową  ⇒ Zabiegu z zakresu medycyny koni sportowych

Poznań ⇔ Gorzów Wielkopolski ⇔ Ostrów Wielkopolski Zielona Góra  Kalisz Leszno ⇔ Gniezno Konin Sieradz 

Gabinet Weterynaryjny EQmedic

Dane firmy

Gabinet Weterynaryjny EQmedic lek. wet. Bartosz Antczak

Adres

ul. Poznanska 3
62-030 Luboń

nip

7772881027

E-mail

bartosz@eqmedic.pl

Numer konta

Numer konta: 38 1090 1346 0000 0001 3702 5697
Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

Formularz kontaktowy

Firma zarejestrowana jest w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), prowadzonej przez Ministra właściwego do spraw gospodarki.

Ochronę prawną oraz spełnienie wymagań RODO zapewniają prawnicy z serwisu:

Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL.